Župna svetkovina

Veliki broj vjernika iz Župe Bezgrešnog začeća Blažene Djevice Marije u zagrebačkoj Malešnici-Oranicama proslavio je 8. prosinca župnu svetkovinu liturgijskim slavljem koje je predvodio rektor Hrvatskoga katoličkoga sveučilišta u Zagrebu prof. dr. Željko Tanjić

Za proslavu svetkovine Bezgrešnog začeća tijekom trodnevnice vjernike su duhovno pripravljali: povjerenik za mlade u Zagrebačkoj nadbiskupiji vlč. Ivan Valentić (5. prosinca), svećenik u miru mons. Franjo Prstec (6. prosinca) i sveučilišni kapelan Hrvatskoga katoličkog sveučilišta u Zagrebu vlč. Odilon Gbènoukpo Singbo (7. prosinca).

Svečano liturgijsko slavlje na samu svetkovinu – uz rektora Tanjića, domaćeg župnika vlč. Alfreda Kolića i pastoralnog suradnika vlč. Anđelka Katanca – uzveličali su svojim sudjelovanjem svećenici u miru, župnici uglavnom susjednih župa i pastoralni suradnici: dekan Kustošijskog dekanata i župnik Uznesenja Bl. Djevice Marije u Stenjevcu preč. Vjekoslav Meštrić, svećenici u miru mons. Franjo Prstec i preč. Mile Miljko, župnik župe BDM Žalosne u Španskom vlč. Mato Matić, župnik župe Bl. Ivana Merza u Španskom vlč. Darko Bručić Pavuk, župnik župe sv. Barbare u Vrapču vlč. Luka Slijepčević, upravitelj Župe Presvetog Srca Isusova – Bolnice Vrapče vlč. Milan Lojić, župnik župe sv. Nikole biskupa u Stenjevcu (II.) vlč. Mario Bičak, župnik župe sv. Ivana Bosca u Podsusedu vlč. Rudi Belko, župnik župe sv. Nikole Tavelića u Kustošiji vlč. Božidar Tenšek, župnik župe sv. Mirka u Šestinama vlč. mr. Robert Šreter, pastoralni suradnik u župi Bl. Ivana Merza vlč. dr. Josip Beljan i trajni đakon u župi Uznesenja BDM – Stenjevec Berislav Vrljić

Rektor Hrvatskoga katoličkoga sveučilišta u Zagrebu prof. dr. Željko Tanjić u homiliji je rastumačio odlomak iz Evanđelja po Luki 1, 26-38, prethodno potaknuvši okupljene da uprave pogled prema Blaženoj Djevici Mariji, kako bi Isusa gledali njezinim očima.

Tijekom trodnevnice i na samu svetkovinu liturgijsko pjevanje animirali su članovi mješovitoga župnoga zbora pod ravnanjem s. Jelene Lončar te članovi župnoga zbora mladih »Hilarus« pod ravnanjem supružnika Mirka i Emanuele Grebenar. Na orguljama je svirala Ivana Meheš.

Ugođaju slavlja u župnoj crkvi Bezgrešnog začeća Blažene Djevice Marije u Malešnici doprinijeli su i novi, živopisni vitraji u prizemlju crkve te novim bojama osvježeni unutrašnji zidovi crkve. Vitraje s motivima Otajstava svjetla – otajstava krunice koja je u ovu marijansku pobožnost uveo sv. Ivan Pavao II. – izradio je akademski slikar Josip Botteri Dini.

Ovaj vrtuljak zahtijeva JavaScript

Ostavite komentar