Krizmanički malonogometni turnir

Na području Zagrebačke nadbiskupije organiziraju se malonogometni turniri za
krizmanike od strane Pastorala sportaša Zagrebačke nadbiskupije. U tu primamljivu
pustolovinu odlučili su se zaputiti i krizmanici župe Bezgrešnog začeća BDM, Malešnica- Oranice. Liga je koncipirana kroz četiri turnira na kojima se prvi dan natjecanje odvija po skupinama, a drugi dan faza ispadanja počevši od četvrtine finala. Iako su već dva turnira bila održana i prva polovica lige je iza nas, krizmanici su odlučnim stavom pokazali veliku želju za pobjedom i time ostalim ekipama jasno dali do znanja da treba i na njih računati u borbi za osam najboljih ekipa koje će na kraju lige svojim plasmanom izboriti pravo igranja velike završnice.

Na 3. Krizmanički malonogometni turnir prijavilo se je jedanaest ekipa i naši momci
su završili u skupini s vršnjacima iz župa sv. Pavla (Retkovec), sv. Marka Križevčanina
(Selska) i Marije Pomoćnice (Knežija). Na početku nas je čekao susret protiv župe sv. Pavla.
Izlaženje na teren, skupljanje obje momčadi na centru, zajednička molitva, rukovanje između
dviju ekipa i na sudački znak početak utakmice. Borbeno, kao ekipa, vršnjake župe sv. Pavla
su pobijedili 6:0. Nastavili su istim tempom i protiv vršnjaka iz župe sv. Marka Križevčanina
pobjedom 10:4. Za kraj su odigrali neriješeno protiv župe Marije Pomoćnice 3:3 i time
osigurali prvo mjesto u skupini te prolazak u četvrtfinale turnira.

Idući dan na rasporedu je bila završnica turnira – faza ispadanja. Momci su se odmorili i
pojavili u nešto manjem sastavu. Zbog bolesti i klupskih obaveza u završnicu ulazimo bez
dvojice igrača, no to nije poljuljalo dečke da složno krenu u borbu za odličja i krenu
pobjedom u četvrtini finala protiv ekipe iz župe Blagovijesti – Navještenja Gospodinova
(Vrbani) 7:1. U polufinalu nas je čekao ogled protiv ekipe iz Svete Mati Slobode (Jarun) u
koji naši momci ulaze vidno umorni s praznom klupom i prilikama za zamjenu. U taktičkom
nadmudrivanju vršnjaci s Jaruna prvi dolaze do vodstva i koriste manjak koncentracije naših
mladića za uvjerljivu pobjedu od 5:0. Pred ekipom je ostala još jedna utakmica, za 3. mjesto.

Iako na izmaku snaga lavovski ulaze u utakmicu protiv župe sv. Mihaela (Dubrava) i na
terenu ostavljaju sve oslanjajući se jedni na druge. Prvi su postigli pogodak i vodili skoro pa
cijelu utakmicu, branili se i napadali, ali pogodaka nije bilo sve do zadnje minute kada ekipa
iz Dubrave uspijeva izjednačiti. Uslijedili su penali i sretnijim izvođenjem krizmanici iz
Dubrave osvojili su 3. mjesto.

Momci su dali sve od sebe i ostavili zadnji atom snage na terenu i mogu biti itekako
ponosni na postignuti rezultat. Ostaje mali žal za neosvojenom medaljom, no momci će iduću
priliku tražiti za mjesec dana, na idućem turniru, i niti malo ne sumnjamo da će dati sve od