Adventska duhovna obnova

17.12.2016 20h

U predvečerje četvrte nedjelje došašća, u magli i izgubljenosti naših srdaca, u župi Bezgrešnog začeća BDM, Malešnica – Oranice, održana je duhovna obnova za mlade Kustošijskog dekanata. Inicijativa je to mladih kapelana sa željom da mladima svojih župa približe milost Božića. Duhovna obnova započela je duhovnim nagovorom vlč. Anđelka Kataneca kojim nam je naglasio važnost nade u ovom maglovitom svijetu. Sa svih strana smo zatrpani lažnim blještavilom koje nam zamagljuje oči da vidimo pravu vrijednost rođenja našeg Spasitelja. Vlč. Anđelko na šaljiv i zanimljiv je način pozvao mlade da žive u nadi, vjeri i ljubavi s Bogom. Da u mladima živi NADA! Jer se i Bog nada da ćemo biti vjerni prijatelji u navještaju i ostvarivanju Njegove ljubavi.
Stotinjak mladih okupljenih oko Krista svjedočilo je svoju vjeru na koljenima pred Presvetim!!! Klanjanje je predvodio đakon Tomislav Šagud. U zajedništvu, molitvi i pjesmi slavili su dolazak Božića. Zbor mladih Hilarus animirao je pjevanjem i sviranjem cijeli program. Program je završio uz čašicu razgovora i poneki slatki zalogaj u pastoralnom centru župe. Nadamo se da će ovakvi susreti postati tradicija jer našam mlada srca neprestano traže duhovnu okrjepu u ovom nemirnom svijetu.

 

Ostavite komentar